Haber

Microsoft, Xbox birinci taraf oyunlarını yükseltir

Microsoft Yapılan açıklamada, fiyat artışının “bu oyunların içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını yansıttığı” belirtildi. Şirket bu oyunların sahibidir. MicrosoftOyunun, Xbox konsolları ve Windows PC için ayda 9,99 dolardan başlayan abonelik hizmeti Game Pass aracılığıyla kullanılabileceğini yineledi.

2023 YILINDA YÜKSEK XBOX OYUNLARI

Piyasaya yaklaşık 60-70 dolar fiyatla çıkacak yeni oyunlar ile birlikte buna artık Xbox birinci parti oyunları da (Starfield, Redfall, Forza Horizon, Microsoft Flight Simulator, Halo, Age of Empires) dahil olacak.

TÜRKİYE’DE 70 DOLAR OYUNU 1200 TL

Globalde 70$’a çıkan oyunlar, Türkiye’de yerel fiyatla 1200TL bandında çıkıyor. Son örnek olarak Electronic Arts’ın yarış oyunu Need For Speed ​​​​Unbound 70 $’a çıktı ve Türkiye’deki Steam fiyatı 1200 TL olarak açıklandı.

EKİM AYINDA YÜKSEK SİNYALLER VERİLDİ

Konsol, oyun ve abonelik fiyatlarını sabit tuttuklarını ancak bu durumun sonsuza kadar süreceğini düşünmediklerini belirten Xbox Başkanı Phil Spencer, Ekim ayından itibaren 2023’te yapılacak zamların sinyallerini verdi.

STARFIELD VE REDFALL YÜKSELTİLMİŞ TARİFE İLE GİDECEK

Gelecek yıl çıkması beklenen Xbox’ın birinci parti oyunları Starfield ve Redfall’un bu artışlarla birlikte 1000 TL’nin altına düşmeyeceği düşünülürken, oyunlardaki bu artışlar oyuncuları kara kara düşündürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu